עבודה בחברותא – החלק הטכני והמהותי שיעזור לך לעבוד עם הפרטנר שלך באופן הטוב, היעיל והבטוח ביותר

עבודה בחברותא, מפגשי עבודה עם פרטנרים, הם חלק מהותי וחשוב בעבודתי. מפגשי עבודה אלו, יכולים לתרום רבות לתהליך ההתפתחות האישי שלכם והם מהווים את אחת מארבע הדרכים המרכזיות והמומלצות על ידי לעבודת התפתחות אישית (קראו על מפת הדרכים להתפתחות פנימית).

במדריך זה, ריכזתי חלק מגדול מהכללים המומלצים על ידי לעבודה בחברותא עם פרטנרים, מדובר בכללים שאני מנחה את התלמידים והמטופלים שלי לעבוד לפיהם בכל השיטות שאני מטפל/מנחה בהן (ווייס דיאלוג,  קול ותנועה, קונסטלציה משפחתית,  וכל שיטות העבודה של הדמויות הפנימיות). 

על מנת שהעבודה עם הפרטנרים שלכם תהיה מועילה, בריאה ומשמעותית לאורך זמן, כדאי שתזכרו שמטרת המפגשים שלכם היא עבודה משותפת על ההתפתחות האישית וההדדית שלכם. אין מדובר במפגש חברתי גרידא. במפגש עם החברותא, הפרטנר שלכם הוא גם המטפל וגם המטופל שלכם, פירוש הדבר, שעליכם להתייחס למפגש זה בזהירות ובעדינות. כבדו זה את זמנו זה של זה ושמרו על הגבולות ועל בהירות החוזה הקיים במפגש ביניכם.

מכיוון שמדובר בנושא מורכב הטומן בחובו פרטים טכניים חשובים, חילקתי אותו לארבעה מדריכים שונים. לחצו על הקישורים, עדיף לפי הסדר, כדי לקרוא אותם:

  1. זמן המפגש – החלק הטכני המהותי של החברותא
  2. קשרים וחיבוקים בחברותא – האם להתחבק לפני ואחרי העבודה המשותפת?
  3. המחוייבות שלך בחברותא: גישות עבודה, אתיקה, דיסקרטיות והגינות בחברותא שלכם
  4. ניהול המפגש בחברותא – המדריך שיגרום לעבודה המשותפת להיות יעילה לאורך זמן

ועוד הערה חשובה: במדריך זה תמצתתי את מרבית הדברים המעשיים והחשובים להצלחת מפגש החברותא שלכם וכן את העקרונות לביטחון ולמוגנות של כל הנוגעים בדבר. ניסיתי שלא להכביד בהסברים מעמיקים מדוע הכללים נכתבו. יחד עם זאת,  אם יש לכם סימן שאלה לגבי אחד מהכללים, או שאתם סבורים שבמדריך זה כדאי להוסיף כללים נוספים ששכחתי לכתוב, אנא רשמו לי אותם בטופס למטה.

© כל הזכויות שמורות לאור שחר, מחבר המאמרים

יצירת קשר – הערות, הארות ושאלות

הרשמה למפגש הקרוב בקונסטלציה משפחתית

הרשמה למפגש הקרוב בוויס דיאלוג 

הרשמה למפגש הקרוב בקול ותנועה

מאמרים מעניינים נוספים

הרשמה ליצירת קשר – קבלת עדכונים, מאמרים, סדנאות וקורסים