בועז אור – מטפל ומנחה בדרך העומק

לימודים

🔹 בוגר התוכנית הארבע שנתית ב׳דרך העומק׳. התמחות ב- Voice Dialogue ו-Family Constellation.
🔹 בוגר תוכנית הסטאז׳ של ׳דרך העומק׳. 
🔹לימודי צמחי מרפא אינטגרטיביים – הרבליסט קליני  CI.H.  
🔹מנחה סיורי ליקוט של צמחי מרפא ומאכל 
🔹B.A בהיסטוריה
🔹M.A בחינוך 

קצת עלי  

לפני זמן רב התחלתי לשים לב לקיומם של קולות רבים ושונים בתוכי. ואלו אינם תמיד מסכימים האחד עם השני: רצונות, אידיאולוגיות והעדפות סותרות, שפעמים רבות הובילו למאבקים, והתנגשויות. קשה היה לי להכיל את הסתירות והניגודים המתקיימים בתוכי. 

ההתבוננות והבחינה העצמית, חזקו את  הרצון לגלות עוד על עצמי. ובמקביל התפתחה גם תקווה למצב הרמוני יותר. עם הזמן והשנים שעברו, התחלתי לחקור את ״האני״ שנקרא בועז, אט-אט למדתי לקבל את מגוון הרבדים הקיימים בתוכי. התחלתי לחיות בשלום רב יותר עם המורכבות של עולמי הפנימי והחיצוני. אך לא היה די בכך, משהו עדיין היה חסר. 

לפני כשבע שנים פגשתי לראשונה בטכניקת עבודת הדמויות הפנימיות (voice dialogue) והבנתי את היתרונות הרבים שיש לעבודה פסיכותרפויטית מסוג זה. טכניקה דינאמית זו, כוללת בתוכה חופש פעולה רב, ומאפשרת גישה בטוחה ומהירה לעולמות פנימיים. כך התחלתי להתמסר לתרגול עבודה פנימית באופן קבוע ויום-יומי, בעזרת מורים, עמיתים לדרך, בעבודה עצמית, ב-supervision, ובליווי מונחים. 

תעודה על סיום הקורס ה 4 שנתי בדרך העומק

נקודה משמעותית התרחשה לפני כחמש שנים כאשר שבילי הרצון הובילו אותי להיכרות עם ׳דרך העומק׳ ומורי אור שחר. מאז ועד היום אני ממשיך לצעוד ב׳דרך העומק׳, חוקר ומתוודע לעולמות פנימיים נוספים, קולות ודמויות, לקונסטלציה המרכיבה את מרחבי הנפש. ההתמסרות לחקירה הפנימית החלה להשפיע בצורה יותר ויותר גלויה על החיים ״הקונקרטיים״.

במהלך הסטאז׳ ב׳דרך העומק׳, העמקתי את ניסיוני במספר טכניקות המשתלבות במפגשים אותם אני מנחה, קונסטלציה משפחתית (Family Constellation), עבודת דמויות פנימיות (voice dialogue) ועוד. נדבך נוסף בו אני מתמחה, הוא הטיפול באמצעות צמחי מרפא, אשר תרומתם לתהליך ההתפתחות והריפוי, ממשיכה להפעים ולרתק אותי. חלק גדול מן הפורמולות מיוצרות על ידי במעבדה ביתית, ומכילות גם צמחים שלוקטו בטבע. 

העבודה הפנימית ב׳דרך העומק׳ מאפשרת לתהליכים נפשיים להתקדם באופן הרמוני, בטוח ואפקטיבי. במפגשים אנו פועלים יחדיו, במסע לחקירה פנימית וריפוי, על ידי עבודה פנימית אינטואיטיבית ומעמיקה עם עולמות פנימיים ואתגרים פנימיים וחיצוניים. דרך זו מעניקה כלים ותובנות להתמודדות עם  סוגיות מפתח המרכיבות את חיינו.

המטרה העומדת בבסיס התהליך היא יצירתה של התנועה המבוקשת, לשם כך דרושים תנאים נכונים, בריאים ומותאמים לצורך ולאדם, כך מתחילה התנועה לנבוע, לעיתים היא תהיה עדינה ולעיתים דרמטית, ועם הזמן גם מגיע השינוי המיטיב במציאות הפנימית והחומרית. במובן זה, שיטת דרך העומק היא אפקטיבית בעוצמתה ועדינה בדרך פעולתה.

היום אני מטפל במספר טכניקות בשיטת 'דרך העומק', ובהתאם לצורך משלב גם פורמולות צמחי מרפא. הסשנים מתקיימים בתל אביב – בקליניקת דרך העומק, ובחוף הכרמל בקליניקה השוכנת במושב כרם מהר״ל. 

מאמרים באתר

* הקדמה לעבודת דמויות פנימיות בדרך העומק עם וויס דיאלוג

יצירת קשר עם בועז אור

טלפון: 054-5222209 (עדיף WhatsApp)
מייל: xboazx@gmail.com
פייסבוק: Boaz Or
בית אור

יצירת קשר עם בית הספר דרך העומק