קורס וויס דיאלוג 2016 – 8 מפגשים כיפיים, מעניינים ומעמיקים עם דמויות

במהלך החודשים יולי ואוגוסט, יתקיים קורס דמויות פנימיות בדרך העומק בגישת הוויס דיאלוג. הקורס יפתח בתאריך 13.7.2017  ויתקיים בימי חמישי, בין השעות  17:30 ל- 21:00-21:30. הקורס יכלול שבעה מפגשים.

המעוניינים להירשם במחירי הרשמה מוקדמת, מוזמנים ליצור אתי קשר.

יש לציין שבכדי להירשם לקורס, יש להשתתף בלפחות באחת מהסדנאות החד פעמיות בנושא דמויות פנימיות (הרשמה לסדנה הקרובה) ו/או לדבר עם אור שחר במייל או בטלפון, בכדי לבדוק התאמה.

מעוניינים להצטרף לקורס ו/או לשמוע פרטים נוספים? מלאו את הטופס 

בסוף העמוד, תוכלו לקרוא חוויות של משתתפי הקורסים בעבר.

סילבוס קצר קורס קיץ 2017

 • לימוד בסיסי של העבודה בשיטת הוויס דיאלוג
 • הכרות עם דמויות בולטות בהנהלה (ביניהן המגן/ה מנהל/ת, הפרפקציוניסטית, הביקורת/ית ועוד)
 • האני המודע/ת
 • דגש נרחב מאוד על תרגול בקורס ובין המפגשים
 • הכירות עם דמויות דבוקות לצדדים וכוחה של הקבוצה בעבודה זאת
 • הכירות העבודה עם העולמות שהתרחשו ועם כאלה שלא התרחשו

מה לומדים בקורס דמויות פנימיות בגישת הוויס דיאלוג? 

לימוד השיטה

בקורס תלמדו את דרך העבודה הפשוטה והאלגנטית למפגש עם דמויות פנימיות, שפיתחו בשנות השישים של המאה העשרים, האל וסידרה, זוג פסיכולוגים אמריקאים.

במהלך הקורס, המשתתפים ילמדו כיצד לפגוש דמויות, כיצד לעבוד איתן בצורה נעימה, משעשעת (לעתים) ועמוקה. בהמשך, ילמדו המשתתפים כיצד לקבל את הדמויות אך לא להזדהות איתן.

הכירות עם מספר דמויות בולטות שנמצאות בהנהלה שלך

במהלך הקורס, תפגשו ותעבדו עם מספר דמויות מרכזיות שנמצאות בהנהלה של מרביתנו (לכל אחד ואחת מאיתנו יש וריאציה ייחודית אישית של דמויות אלה). כך למשל, בקורס נעבוד עם דמויות מוכרות, כגון, הדמות הביקורתי/ת, דמות הפרפקציוניסט/ית והדמות של המגן מנהל. מפגש נכון איתן, שנעשה בהנחיה טובה ואחראית, יכול ליצור שחרור ורווחה כמעט מידיים.

האני המודע/ת

בנוסף לעבודה עם דמויות, נכיר, נחווה ובעיקר נתרגל את ה"אני המודע/ת" שהוא מלא ומרווח. באופן לא טרוויאלי, האני המודע/ת נמצא בלב לבה של עבודת הדמויות. חשוב לציין, שאם לומדים לבד או בהנחיה לא מכוונת, הרי שקל לפספס את לב העבודה של השיטה ולאבד חלק גדול מעוצמת הריפוי והמהות שלה.

תרגול תרגול תרגול

אלה שלמדו את הקורסים בעבר, יודעים עד כמה קשה להמשיך ולתרגל את השיטה על בסיס קבוע, לבד.  מתברר, שהרבה מאוד אנשים עם יכולת וכוח רצון לא מצליחים לתרגל את העבודה ואז היא הופכת לשיטה תאורטית ויפה אבל….

בקורסים שאני מעביר, יש דגש גדול על התרגול, הן בזמן הקורס והן בין המפגשים. במהלך המפגשים, תתרגלו כיצד לעבוד עם השיטה, עבודה שיש לה השפעה דרמטית במהלך הקורס וגם לאחריה.

התרגול נעשה בהנחייתי הישירה, תוך כדי קבלת משוב על העבודה.

הפירוש המעשי של התרגול המודע הוא, שלומדים את העבודה ופוגשים את הדמויות באופן אישי ואינטימי. לאחר שמכירים את הדמויות שחיות בתוככם ומאפשרים להן את המקום והמרחב הפנימי, נוצר מצב שבו לומדים לקבל ולאהוב את הדמויות, אך לא להיות מזוהים איתן.

זהו תהליך מהותי ורב עצמה.

הכוח של הביחד והדמויות הדבוקות לצדדים, או מדוע ללמוד את גישת הדמויות הפנימיות ביחד?

האם יצא לכם להיפגש באחת או יותר מהסיטואציות הבאות?

 • אדם שמראה נדיבות רבה כלפי אנשים רחוקים ואילו כלפי קרוביו הוא קמצן?
 • מישהי שמפרגנת לאנשים רבים, אבל יצר התחרותיות שבה מופיע כלפי אנשים הקרובים לה ושהיא אינה רוצה בהצלחתם?
 • אנשים שיוצרים אינטימיות מהירה בקשרים שלהם, אבל כאשר הם מתקרבים כל האינטימיות נעלמת ואיננה?
 • אנשים רגועים שהופכים להיות "חיות" כשמישהו, לרוב אנשים ספציפיים, מתקרבים אליהם?
 • אנשים שמחפשים את קרבתם של אנשים אחרים, אבל לא עושים זאת עם אנשים שהם פחות מחשיבים אותם?

מצב בו אנשים מתנהגים בצורה מסוימת כלפי אנשים בדרך אחת ואילו כלפי אנשים אחרים בדרך אחרת, מוכרת וידועה. אני נוטה לקרוא לתופעה זו דמויות הדבוקות לצדדים.

מדובר בדמויות מתעתעות, הנוטות להיות דבוקות רק לחלק אחד של האדם.

קשה להכיר את הדמויות האלה כאשר עובדים לבד וקשה לפגוש אותן בטיפול פסיכולוגי דינמי, או בעבודת דמויות אחד על אחד. מתברר, שישנן דמויות שלא נוטות להתגלות בטיפול עם מטפל, אלה הן דמויות שיוצאות לאור רק במצבים מסוימים או עם אנשים מסוימים.

הדמויות הדבוקות לצדדים שלא נוטות לצאת במפגש טיפולי אחד על אחד, כן נוטות לצאת כאשר נפגשים לעבודת דמויות בקבוצה קטנה. למעשה, הדמויות הללו יכולות להתגלות במפגש מצומצם של מנחה ושני תלמידים. כאשר הדמויות הללו יוצאות, ניתן לעבוד איתן ולשפר את איכות החיים של הלומדים את השיטה.

במהלך הקורס הקצר, נתחיל להכיר את מושג הדמויות הדבוקות לצדדים, אלה שפונות רק לצד אחד (למשל דמויות שמופיעות רק בקשר אינטימי קרוב) ונעבוד איתן.

עבודה עם עולמות ובין עולמות

פעמים רבות, אירועים שלא התרחשו בחיינו, משפיעים בצורה משמעותית עלינו ועל החיים שלנו, לרוב, ללא ידיעתנו. כך למשל:

מה היה קורה אם….?

 •    היינו מתחתנים עם מישהו/י אחר/ת?
 •    היינו בוחרים לעסוק במשהו שונה?
 •    הכמעט תאונה שחווינו הייתה מתממשת לתאונה?
 •    היינו נולדים לתנאי חיים אחרים או להורים אחרים?
 •    ועוד ועוד…

במהלך הקורס אפתח לכם צוהר לעבודה מרתקת ורבת עצמה, הקשורה לעולמות אלו הנמצאת בלב ליבה של דרך העומק.

עוד על הקורס

הקורס הספציפי והממוקד הזה בוויס דיאלוג, נפתח פעם בשנה, במהלך הקיץ. (במהלך שאר השנה, ישנו מיקוד על הקבוצה השנתית ועל התכנית הארבע שנתית ב"דרך העומק").

הקורס הוא שילוב אינטליגנטי של לימוד קצר (6 מפגשים), יחד עם התעמקות בשיטה, מה שיאפשר לכם להיפגש עם חלקים מגוונים בחייכם ולחוות עבודת עומק משמעותית עם עצמכם. (קראו מה חוו אנשים שהשתתפו בקורס דמויות פנימיות בשנה שעברה)

מדוע כדאי למי שכבר למדו את הקורס בעבר, להשתתף בקורס זה שוב?

גם אם למדתם את הקורס בעבר, אצלי או אצל אורה, כדאי לכם להגיע לקורס הנוכחי. מעבר לחומרים החדשים והמיוחדים אותם תפגשו בקורס זה, בנוסף לעבודה הקבוצתית, הרי שבקורס זה יתאפשר לכם בעיקר לתרגל, לתרגל ולתרגל, עם עצמכם ובמיוחד עם פרטנרים.

בנוסף, תהיה לכם הזדמנות להכיר את הדמויות שעולות מתוככם "בזמן אמת" ואת הדמויות העמוקות המשפיעות על חייכם.

מחיר מיוחד למי שחוזר על קורס זה 🙂

שאלות נוספות

במידה ויש לך שאלות נוספות, ניתן לפנות אלי במייל, להתקשר אלי, או פשוט, להירשם ולהגיע לסדנה הקרובה בוויס דיאלוג

מעוניינים להצטרף לקורס ו/או לשמוע פרטים נוספים? מלאו את הטופס 

מה אומרים משתתפים שלמדו קורס דמויות פנימיות בעבר:

אליאור עין הגפןאליאור עין הגפן – טיפולים לשחרור מקושי וצמיחה מתוך משבר‏, השתתפה בקורס

"אני יכולה לומר שהקורס דמויות פנימיות, עשה בי שינוי עמוק ומהותי (בהמשך לקורס 'קונסטלציה משפחתית'). האווירה המיוחדת שאתה יוצר בקבוצה, של קשב, הכלה ומרחב מאפשר,
יחד עם הכלי המיוחד של עבודה עם דמויות פנימיות (שמאפשר גם עבודה עצמית בבית),
כול אלה, ויותר, עשו בי ריפוי עמוק, בתהליכים מעודנים ובקצב האישי שלי. תודה אור!"

%d7%90%d7%a8%d7%96-%d7%a2%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%90%d7%9cארז עמנואל, השתתף בקורס דמויות פנימיות בדרך העומק

"אני מאוד מתחבר לדרך שלך שהיא מאוד מאפשרת ומאזנת ונטולת פחד, בכל הקורס, הכל היה מדויק  ותודה רבה על כל המפגש בינינו."

אלעד גרינברג, השתתף בקורס דמויות פנימיות בדרך העומק

"לאחר היכרות רבת שנים עם אור שחר כמורה לשיטת אלכסנדר, נחשפתי לעבודתו בגישת ה- voice dialogue והחלטתי להירשם לסדנה שהוא מעביר בגישה זו.

אור הוא מורה ומדריך בעל רגישות יוצאת דופן לתהליכי עומק ולדינמיקה קבוצתית.

סדנת ה-  voice dialogue שעברתי אצל אור היתה עוצמתית, מאירה ומפתחת.  אני ממליץ לכל אדם הנמצא בדרך של התפתחות עצמית, באיזה נתיב שלא יהיה, לחוות את עבודת ה- voice dialogue בהנחייתו של אור שחר, ככלי התפתחותי משמעותי ומאיר דרך."

טל שני

טל שני, השתתפה בקורס דמויות פנימיות, וויס דיאלוג, בגישת דרך העומק

"הקורס בנוי בצורה מעולה – יש בו טעימה מכל מה שצריך, גם כניסה לעומק של עבודת הדמויות. החומר מעניין, יש איזון טוב בין עבודה אישית לקבוצתית, יש מקום לכל אחד להיפגש עם התכנים באופן שמתאים לו.

האווירה והתחושה שיצרת בקבוצה נעימה ובטוחה וזו זכות לחוות את הבהירות של גבולות בריאים ושל צורת עבודה, המאפשרת החזקה וגם צלילה לעומק.

מגוון התכנים שעולים מפתיעים בעצמתם והדרך עצמה חכמה ומיוחדת, מלאת אפשרויות ויש בה חיות ומשחקיות יחד עם עומק וחמלה."

יעל כהן סקלי

יעל כהן סקלי, השתתפה בקורס דמויות פנימיות

"התוודעות לעולם הדמויות הפנימי, הייתה עבורי חוויה מרפאה ומאירת עיניים. דמויות שתמיד את קולן בתוכי שמעתי, קיבלו מקום וחיים ויכלו להתגלות ולספר לי על עצמן. כך הכרתי צדדים שונים בעצמי, קולות מנוגדים וצרכים מודחקים. בלאגן של קולות שכל אחד מנסה למשוך אותי לכיוון אחר ולנזוף על משהו, קיבל פתאום מקום."

יגאל ערןיגאל ערן, השתתף בסדנת דמויות פנימיות

"סדנת הדמויות הפנימיות של אור, חשפה בפני עולם פנימי חדש, מסתורי ומרתק. מודל הדמויות הפנימיות ממשיך לשרת אותי גם לאחר שהסדנה הסתיימה ואני מרגיש שהשימוש בו מסייע לי להתמודד עם מצבים רגשיים מורכבים בחיים ומסייע באופן ישיר להתפתחות ולהגשמה שלי. אור העביר את הסדנה במיומנות מעוררת הערצה, וסיפק למשתתפים כלים להתמודד עם מצבים ורגשות שונים שעלו במהלך הסדנה ויותר מכל, העניק לנו תחושה של ביטחון ותמיכה שנמשכים גם לאחר הסיום הפורמלי של הסדנה. מי שמסתורי הנפש קוראים לו לחקור ולהתנסות, ימצא בסדנה של אור הרבה יותר ממה שניתן לצפות. מומלץ!"

תמונה של בועז אור דמויותבועז אור, השתתף בסדנת דמויות פנימיות. תיאור החוויה שלו מהקורס

"אני פוסע ברחוב אל עבר הסטודיו, בראשי רוחשות מחשבות שונות ומשונות, דעתי מוסחת ושקועה בזה ובזאת, שם ופה. אני נכנס. דממה. אור נמצא, עם יכולותיו המיוחדות והשקטות, עם ענווה ויכולת אבחנה חדה ורכה. האטמוספרה בסדנה מתארגנת ועוטפת כמו בקסם, ואכן מתחילים להתרחש להם קסמים, קטנים כגדולים: גילויים פנימיים, התגלויות חיצוניות, אינטימיות שאיננה מפסיקה להפתיע. הדמויות, אותן איכויות עלומות השוכנות בתוכנו, מגיחות שוב ושוב, כל אחת עם תחושה ייחודית ועמוקה, בדרכה שלה, בזמן שלה. ואולי הדבר המשמעותי ביותר, הן אינן נשארות בין כותלי הקירות, הן ממשיכות להתהוות ולהתמצק בתוך תודעתי, שלב אחר שלב, מלוות ואפילו קוראות לי, לשוב אל הדרך. תודה על החוויה המאלפת,"

א, מאזור השרון, השתתפה בקורס דמויות פנימיות

"קורס הדמויות של אור היה מאוד משמעותי בעבורי, יותר מכל שיטה אחרת שהתנסיתי בה בעבר. הוא הפגיש אותי עם העולם הפנימי שלי ועזר לי להבין טוב יותר את עצמי את ומה שעומד מאחורי הרגשות וההתנהגות שלי. במהלך הקורס עברתי תהליך טרנספורמטיבי ומרפא."

מעוניינים להצטרף לקורס ו/או לשמוע פרטים נוספים? מלאו את הטופס